Od plastu po kartón

WEICON TOOLS balenie


Výmena všetkých obalov WEICON TOOLS


Okrem chemických výrobkov zahŕňa náš sortiment aj naše odizolovacie nástroje WEICON TOOLS. Od začiatku roku 2020 v našom sklade WEICON TOOLS nenájdeme takmer žiadne plastové obaly. Pretože v budúcnosti budú nástroje balené iba do nových, recyklovateľných kartónových škatúľ.

Prechod na nové balenie prebehne postupne a bude to trvať istý čas.


Prečo sa zaobídeme bez plastu


Oceány prekypujú plastovým odpadom a Zem ním trpí. Mali by sme preto prehodnotiť náš spôsob života. Každý môže svojou mierou prispieť k ochrane podnebia. Najmä spoločnosti majú sociálnu zodpovednosť za prehodnotenie a optimalizáciu svojich procesov v prospech prírody. Ak je teda prechod z plastových obalov na lepenku uskutočniteľný bez straty funkcie, prečo si nedovoliť podniknúť tento krok v záujme podnebia?

Zmena nám ušetrí viac ako šesť ton plastu ročne.


Vždy regionálne


Nič nové, ale stále rozhodujúce klimatické hľadisko: Naše WEICON TOOLS sa kompletne vyrábajú v Aschebergu neďaleko Münsteru. To je v dnešnom svete, keď mnoho dodávateľov outsourcuje svoju výrobu do Ázie, niečo zvláštne. V Aschebergu sú naše WEICON TOOLS vyrobené takmer výlučne zo špeciálne vyrobenej energie. Ani chybné výrobky sa nezlikvidujú, ale sa dostanú späť na začiatok výrobného reťazca, znova roztavia a recyklujú.

Udržateľná výroba - vyrobené v Nemecku “tu nie je prázdnym prísľubom.


Chemický priemysel a ochrana životného prostredia nie sú nekompatibilné


WEICON je stredne veľká spoločnosť a vyrába špeciálne výrobky pre priemysel. Predávame technické spreje, tuky, montážne pasty ako aj lepidlá a tmely. Mnohé z týchto výrobkov obsahujú rozpúšťadlá a na prvý pohľad príliš nezaručujú ochranu životného prostredia. Mnoho ľudí však nevie, že použitie lepidiel môže mať trvalý účinok. Preto by sme vás chceli o tom informovať.

Prečítajte si viac o téme, ako lepenie robí náš svet sľubným pre budúcnosť.