WEICON_Klebstoffe-für-besondere-Anforderungen-Titel_4

Lepidlá pre špeciálne požiadavky


Špeciálne požiadavky si vyžadujú špeciálne riešenia. Výhodou lepenia je, že takmer na každú aplikáciu existuje vhodné lepidlo. Ako si vybrať správne lepidlo, vysvetľujeme v našom Vysvetľujúcom videu „Hľadanie správneho lepidla“. Pri rozhodovaní je nápomocný aj náš vyhľadávač lepidiel, aby sme vám ukázali rôznorodosť špeciálnych požiadaviek na lepidlá, radi by sme vám predstavili tri z našich špeciálnych typov. Okrem toho existuje nespočetné množstvo ďalších lepidiel, ktoré sú optimálne prispôsobené príslušnej aplikácii.

Montážne lepidlo na protipožiarnu ochranu


WEICON Flex 310 M FireSeal je trvalo elastický tmel na báze SMP. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam, ako je nízka objemová strata, vysoká trvalá elasticita 20% a požiarna odolnosť až 120 minút, môže byť ideálne použitý v požiarnej ochrane. Ide napríklad o požiarne deliace konštrukcie a kryty spojov v nenosných komponentoch s požiadavkami na požiarnu odolnosť a tesnenie protipožiarnych dverí a protipožiarnych brán. Protipožiarny tmel bol testovaný a klasifikovaný pre všetky typy spojov podľa EN 1366-4. Okrem toho spĺňa všetky požiadavky Medzinárodnej námornej organizácie IMO FTPC časti 2+5, ako aj normy pre koľajové vozidlá podľa DIN EN 45545-2 R22 /23 HL3. Spĺňa tak požiadavky orgánov a verejnej správy a môže byť použitý v nových budovách a prestavbách, ako aj pri rekonštrukcii nemocníc, škôl, administratívnych budov, letísk, železničných staníc atď.


FireSeal_3

Použitie Flex 310 M FireSeal

FireSeal_1

Tesnenie dvierok krbu

Trvalo elastický tmel s vysokou odolnosťou voči plesniam pre systémy čistého vzduchu


Montážne lepidlo WEICON Flex 310 M ProSeal SMP je neutrálne tuhnúce, odolné proti poveternostným vplyvom, s nízkym zápachom a nízkymi emisiami, bez silikónu, izokyanátu a rozpúšťadiel. Špeciálnou vlastnosťou polyméru MS je jeho vysoká odolnosť proti plesniam. Z tohto dôvodu sa dá obzvlášť dobre použiť v sanitárnom alebo potravinárskom sektore. Okrem toho bolo lepidlo testované a schválené pre aplikácie v potravinárskom sektore a testované a schválené pre systémy priestorovej techniky (RLT) podľa VDI 6022 v konštrukcii klimatizácie a vetrania. Spĺňa požiadavky Medzinárodnej námornej organizácie IMO FTPC časti 2+5.


ProSeal_1

Použitie WEICON Flex 310 M MultiSeal

ProSeal_3

Utesnenie klimatizácie

Silikón pre vysokoteplotné tesnenia


Ak je pre tepelne namáhané spoje alebo tesnenia potrebný namiesto kyanoakrylátu silikón, určite odporúčame náš silikón HT 300. WEICON HT 300 odoláva teplotám až do +300°C – či už na rúre, komíne, sporáku, výfuku, plynovom ohrievači, kotle alebo komínovej klapke. Špeciálny silikón odolný proti vysokým teplotám je vhodný na lepenie a tesnenie kompenzátorov ventilačných systémov, tesniacich prvkov vyrobených z pórovitého silikónu, varných dosiek (plynových, keramických, indukčných), tabúľ v rúrach alebo sporákoch, ochranných platní z oxidu hlinitého na oceli. alebo revízne dvierka pre výfukové systémy.

Silicon_HT_300

Použitie Silikón HT 300

Silicon_HT_300_2

Tesnenie dvierok krbu