Oprava namiesto novej akvizície


Pomocou produktov WEICON je možné vykonať opravy rôznymi spôsobmi a ušetriť náklady – či už použitím sprejov, lepidiel, alebo náradia. Na tejto stránke – rozdelenej do oblastí "Priemysel a obchod" a "DIY" – nájdete výber opravárenských výrobkov s informáciami o aplikáciách zákazníkov, konkrétnych úsporách nákladov a účeloch. Obrázky, brožúry a videá Vám o produktoch povedia ešte viac.

Opravy v priemysle a remeselníctve

AWB_Lecksuch-Spray
 Nájdite netesnosti a ušetrite náklady pomocou spreja WEICON Vyhľadávať netesností

Priemerná miera úniku systémov stlačeného vzduchu v priemyselných podnikoch je 25 %. Pomocou spreja WEICON Vyhľadávač netesností je možné včas zistiť praskliny a pórovité plochy na tlakových potrubiach. Týmto spôsobom sa dá vyhnúť zbytočným nákladom.AWB_Lecksuch-Spray
  Núdzové opravy rúr a potrubí so Súpravou na opravu potrubí WEICON

Súprava na opravu potrubí WEICON je ideálna na utesnenie netesností, zvýšenie konštrukčnej pevnosti, alebo zväčšenie hrúbky steny – či už na plaste, oceli, alebo medi. S týmto produktom ponúkame alternatívu k nákladnej výmene dielov a súvisiacim nákladným prestojom.


AWB_WEICON A
Oprava štvorcestného ventilu v papierenskom priemysle s WEICON A

WEICON A je možné použiť na odstránenie poškodenia koróziou a jamkovej korózie na nádržiach a iných komponentoch. Vo filme je štvorcestný ventil potiahnutý s WEICON A. Týmto spôsobom sa eliminovalo poškodenie oderom, spôsobené papierom a vodou. WEICON A má certifikát DNV GL. Preto je navyše vhodný na opravárenské práce v námornom priemysle.

AWB_WEICON_CBC_5
Výplň a podložka systémov, ktoré sa ťažko zarovnávajú, s WEICON CBC

Systém epoxidovej živice slúži ako náhrada armatúr a obnovuje priamy kontakt so základmi. Pre silové spojenie tohto mostného ložiska sa práškový betón, ktorý bol v dôsledku mikrovibrácií heterogénny, opäť prebudoval pomocou vyliateho WEICON CBC.

Verdampfer
  Opravy zvislých povrchov s WEICON Easy-Mix HT 180

WEICON Easy-Mix HT 180 je optimálnym riešením pre rýchle opravy zvislých plôch. Vďaka systému dávkovania Easy-Mix možno rýchlotvrdnúce 2-zložkové lepidlo nanášať veľmi jednoducho. Lepidlo bolo použité na opravu výparníka v petrochemickej továrni a výroba bola obnovená už po 24 hodinách.


AWB_WEICON WR2
Údržba vonkajšieho valca mlyna na pelety s WEICON WR2 a WEICON Keramik BL

WEICON WR2 je obzvlášť vhodný ako spodná vrstva odolná proti opotrebovaniu pred konečným potiahnutím keramikou WEICON BL, naplnenou kremíkom a zirkóniom. Táto kombinácia produktov je ideálnym riešením údržby kovových povrchov, ako je tento vonkajší valec mlyna na pelety. Oba výrobky sú rovnako vhodné na opravy dopravníkových systémov, vodiacich koľajníc a klzných dráh.


WEICON Ceramic BL

AWB _Risspruefmittel Entwickler
Testovanie materiálu pomocou testera trhlín WEICON

Pomocou testera trhlín WEICON – čističa, difúzneho činidla a vývojky – je možné jemne testovať funkčnosť materiálov pomocou procesu prenikania farbiva. Spreje sú vhodné na detekciu poškodenia legovanej a nelegovanej ocele, ocele, šedej a kujnej liatiny, zvarov, plastov, farebných kovov alebo keramiky.
AWB_WEICON_HB300
Oprava tlačovej dosky s WEICON HB 300

Náš WEICON HB 300 sa ideálne hodí na vyplnenie dutín, tesnenie čerpadiel alebo opravu poškodení karosérií a častí strojov - dokonca aj na zvislých povrchoch. U zákazníka už kontaktná plocha, prasknutej 400 kg ťažkej tlačovej dosky, nemala 100% priľnavosť. Naše riešenie: Kompenzácia medzery prostredníctvom HB 300. Tlačová doska by tak mohla byť znovu pripevnená a vibrácie, ako možné nebezpečenstvo, by mohli byť minimalizované. Úspora nákladov na alternatívny nákup nových ložísk bola cca 35000€.


Opravy pre domácich majstrov

AWB_Repair_Stick_Aqua
Rýchla oprava dlaždíc pomocou WEICON Repair Stick Aqua

Ideálnym pomocníkom pri drobných opravách v inštalatérskych a kúrenárskych stavbách, v elektrotechnickom sektore alebo pri opravách lodí je WEICON Opravná tyčinka Aqua. Môže sa použiť na opravu trhlín a dier v dlaždiciach, v inštalatérskych prácach, utesnenie netesností v nádržiach na benzín a vodu alebo radiátoroch a na opravu elektrických rozvádzačov.

AWB_Contact-VA-1460
Lepenie skiel s WEICON Contact VA 1460

Rozbité predmety každodennej potreby nemusia byť vždy okamžite zlikvidované, veľa vecí sa dá opraviť rýchlo a ľahko. S WEICON Contact VA 1460 je možné nosné krídelká týchto slnečných okuliarov znova upevniť. Vďaka svojej strednej viskozite sa kyanoakrylátové lepidlo mohlo optimálne aplikovať na malé drážky nosných krídelok. Okrem toho nevytvára výkvet a preto nezanecháva žiadne stopy zadymenia.AWB_Elektroinstallationsset_No.4
Dobre vybavený v domácnosti s Elektroinštalačnou súpravou 4

Naša Elektroinštalačná súprava 4 od spoločnosti WEICON TOOLS patrí do každej domácnosti a na každé stavenisko Pre rôzne odizolovacie práce, naša klasika, odstraňovač káblov No. 5, dokonalý spoločník na každý deň. Odizolovacie kliešte na všetky bežné ohybné a pevné vodiče. S okrúhlym odstraňovačom káblov No. 13 môže ušetriť čas a nervy počas odizolovaných prác vďaka nastaveniu hĺbky rezu, ergonomickému tvaru rukoväte a rozšírenému pracovnému rozsahu.


AWB_WEICON_HP
Vyplnenie otvorov v poteru obrysovým plnivom WEICON HP a WEICON Flex

Denné vypätie skateboardov vážne ovplyvnilo podlahu haly v Paláci korčuliarov v Münsteri. S pastovitým WEICON HP je možné výsledné otvory v poteru ľahko opraviť. Aplikácia s obrysovou špachtľou Flexy zabezpečila hladké, rovnako dobré povrchy, ako nové. Po spracovaní má systém epoxidovej živice obrovskú rázovú húževnatosť, a preto bez problémov odolá dlhodobému namáhaniu.


AWB_Epoxyd-Minutenkleber
Lepenie kuchynského náradia pomocou WEICON Contact VA 8406 a WEICON Epoxidového-minútového lepidla

WEICON Contact VA 8406 a WEICON Epoxidové-minútové lepidlo veľmi rýchlo tvrdnú, a preto sú vhodné na krátkodobé opravy. Napríklad drevené kuchynské náčinie sa dá bezchybne opraviť. Praskliny v tomto krájači syra boli vyplnené kyanoakrylátovým lepidlom s nízkou viskozitou, čím sa obnovila stabilita rukoväte. Na upevnenie rukoväte k hoblíku sa použilo viskózne, samonivelačné WEICON Epoxidové-minútové lepidlo.
Epoxy Minute Adhesive

AWB_Kabelschere_No.35
Praktické WEICON TOOLS Káblové nožnice No. 35 na použitie v elektrotechnickom priemysle

Vždy po ruke pre použitie v elektrotechnickom sektore sú naše káblové nožnice No. 35 od spoločnosti WEICON TOOLS. Vďaka bezpečnostnému púzdru so sponou na opasok nevyžaduje skrinku na náradie a sprevádza každého remeselníka na každom kroku. Umožňuje rezanie, odlakovanie a krimpovanie - s vysokým rezným výkonom pomocou čepelí vyrobených zo špeciálnej nehrdzavejúcej ocele.AWB_GMK 2410
Oprava plachiet prívesu pomocou WEICON GMK 2410

V tejto aplikácii je možné opraviť plachtu prívesu pomocou WEICON GMK 2410. Náš GMK 2410 je ideálny na veľkoplošné a flexibilné lepenie gumy na gumu alebo gumy na kov. Ale tiež penová guma, PE-pena, koža, plsť, izolačné materiály, textílie, drevo a mnoho plastov môžu byť tiež spojené kontaktným lepidlom odolným voči vlhkosti.AWB_Fast-Bond
Pripevnenie soklových líšt pomocou montážneho lepidla WEICON Fast-Bond

Montážne lepidlo WEICON Fast-Bond má silnú priľnavosť, dá sa prelakovať, brúsiť, čo z neho robí ideálneho pomocníka pre svojpomocných majstrov. Pretože s jeho pomocou je možné ľahko pripevniť uhlové, ozdobné alebo pásy pod nohy. Montážne lepidlo lepí MDF, drevo, drevotrieskové dosky, vláknité a sadrokartónové dosky, betón, mramor, prírodný a umelý kameň, keramiku, sadru, kov a tuhé peny.


Rýchle opravy pomocou WEICON Epoxidového-, Fast-Metal- a Aluminium- minútových lepidiel

Predovšetkým malé opravy v systéme pre domácich majstrov je možné vykonať rýchlo a jednoducho pomocou lepidiel WEICON Epoxidové-minútové lepidlo, WEICON Fast-Metal minútové lepidlo a WEICON Aluminium-minútové lepidlo. Lepidlá sú umiestnené v praktickej dvojitej striekačke a môžu byť aplikované bez dávkovacej pištole a iných nástrojov. Napríklad drevené, kovové a hliníkové časti je možné opraviť alebo zlepiť v priebehu niekoľkých minút.

Utesnite malé praskliny a otvory s WEICON Univerzálne tesnenie v spreji

S WEICON Univerzálne tesnenie v spreji je možné utesniť malé praskliny a otvory v priebehu niekoľkých minút. Je to striekaný plast, ktorý sa dá použiť v interiéri aj exteriéri, napríklad na utesnenie odkvapov, striech, mobilných domov alebo stien bazénov.


Lepenie mozaiky pomocou technológie WEICON Speed-Flex®

Vysokoviskózne lepidlo WEICON Speed-Flex® sa vyznačuje najmä vysokou počiatočnou priľnavosťou. Preto je ideálny na lepenie krásnych mozaikových obrázkov, mozaikových tabuliek, mozaikových lámp a oveľa viac – veľké mozaikové umenie môže byť vytvorené z mozaikových kameňov alebo starých keramických črepov a zvyškov dlaždíc. Okrem toho sa lepidlo môže použiť na lepenie na zvislé povrchy a zároveň nahrádza bežné upevňovacie prvky, ako sú skrutky alebo hmoždinky. Pomocou lepidla je možné napríklad na steny pripevniť aj značky alebo informačné karty.


Starostlivosť o armatúry so sprejom WEICON Sprej na kovania

Ak začnú vŕzgať dvere alebo okná, je najvyšší čas na čistenie a údržbu kovania To funguje optimálne s WEICON Sprej na kovania Neobsahuje silikón, živice, kyseliny a rozpúšťadlá a zaisťuje šetrné mazanie, starostlivosť a údržbu všetkých armatúr a visiacich zámkov. Tým sa zabráni treniu, opotrebovaniu a škrípaniu na kovaní okien, dverí, brán, garáží a pántov.